CULUMNATURA Kosmetyka naturalna
Kosmetyka naturalna dla fryzjera naturalnego

E-Werkgasse 13
2115 Ernstbrunn
Austria

Tel. +43 (0)2576 2089
info@culumnatura.at
www.culumnatura.com

Kosmetyka Naturalna dla fryzjera naturalnego: Kosmetyka męska, pielęgnacja włosów, pielęgnacja skóry, szczotka do włosów
Dein Naturfrisör, Coiffeur in Deutschland, Österreich und der Schweiz.

Erstellt von Perfectweb, Werbeagentur Wien
Menu

Inauguracja współpracy z Zespołem Szkół Zawodowych nr 5 we Wrocławiu!

W przekonaniu, że najlepiej zarażać pasją i zbierać doświadczenie od najwcześniejszych lat rozpoczęliśmy pierwszą w Polsce współpracę ze szkołą fryzjerską!

Na długo przed tym, jak takie hasła jak zrównoważony rozwój, bio czy fairtrade pojawiły się na ustach całego świata, CULUMNATURA® już to wszystko realizowała.
Konsekwentnie - od skóry, aż po włosy. Z tą samą konsekwencją CULUMNATURA® coraz szerzej wkracza na rynek polski.

Uroczysta inauguracja współpracy z Zespołem Szkół Zawodowych nr 5 we Wrocławiu odbyła się 17 stycznia 2019, a połączona była z szeregiem prezentacji i atrakcji zarówno dla uczniów szkoły, jak i zaproszonych gości - profesjonalistów i osobistości ze świata fryzjerstwa.

Naturalne fryzjerstwo nie jest już trendem, a przyszłością zawodu, co doskonale wiedzą organizatorki tego szczególnego spotkania - Iwona Leńczowska i Sylwia Mikołajczak. Na ich zaproszenie do imponującego budynku Zespołu Szkół Zawodowych nr 5 we Wrocławiu zawitała nasza międzynarodowa delegacja z Dyrektor marki CULUMNATURA® na Polskę na czele - Anną Moser. Już od progu cały nasz zespół przywitał pan Dyrektor Wiesław Filipiak.

Inaugurację współpracy szkoły z CULUMNATURA® rozpoczęło uroczyste spotkanie w gabinecie dyrektora z przedstawicielami szkoły. Wtedy też formalnie dopełniliśmy warunków przyszłej działalności - podpisując umowę o współpracy. Od tego momentu uczniowie - przyszli adepci zawodu fryzjera będą mieli możliwość zgłębiania zasad naturalnej pielęgnacji skóry i włosów, roślinnej koloryzacji, a także poznają całą gamę naturalnych produktów CULUMNATURA®, co pozwoli im w przyszłości wyróżnić się na polskim rynku, a także zapewnić swoim przyszłym klientom profesjo-nalne i skuteczne zabiegi i doradztwo.

Z bogatego programu inaugurującego spotkania oraz z kontaktu z przybyłą do Wrocławia naszą kadrą szkoleniową mieli możliwość skorzystać zarówno uczniowie ZSZ nr 5, co też tłumnie uczynili, ale także specjalnie zaproszeni gości. Wśród nich z radością powitaliśmy między innymi autorkę podręczników szkolnych z zakresu fryzjerstwa Zuzannę Sumirską, Joannę Smętkiewicz z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Ziębicach oraz Iwonę Hnatiuk z Zespołu Szkół nr 5 w Wałbrzychu.

Entuzjastycznie odebrano prezentację pani dyrektor Anny Moser, w której przedstawiła ona filozofię, historię działalności, główne cele i wartości, którymi kieruje się CULUMNATURA®. Z jeszcze większym entuzjazmem i uśmiechem przyjęto specjalnie na tę okazję nakręcony krótki filmik, w którym założyciele i właściciele marki - Astrid i Willi Luger przekazali swoją radość z rozpoczętej współpracy, używając przy tym kilku znanych im słów w języku polskim.

Imponującą historię i rozległą działalność Zespołu Szkół Zawodowych nr 5 we Wrocławiu poznaliśmy w trakcie wystąpień Dyrektora Szkoły Pana Wiesława Filipiaka oraz Iwony Leńczowskiej, która wraz z Sylwią Mikołajczyk stworzyły w szkole specjalną pracownię ekologiczną. To właśnie tutaj, w ramach zajęć popołudniowych, odbywają się m.in. kursy farbowania farbami roślinnymi, warsztaty tworzenia kosmetyków i pielęgnacji naturalnymi metodami. W ramach zajęć organizowane są także wyjazdy na łono natury, w trakcie których uczestnicy zdobywają wiedzę na temat zielar-stwa, ekologii i pszczelarstwa. Dzięki takim inicjatywom ZSZ nr 5 zyskał tytuł Szkoły Zawodowej Najwyższej Jakości.

- Nasza ekologiczna pracownia jest przykładem zmiany myślenia o szeroko rozumianym zdrowiu i urodzie - mówi Iwona Leńczowska. - Można o siebie i klienta salonu dbać, ale w dużo bezpieczniejszy sposób. Na zajęciach gromadzimy informacje o ziołach, kwiatach, owocach, które możemy wykorzystać do wykonania naturalnych kosmetyków. Poradniki, książki, receptury naszych mam, babć są istotne w zgłębianiu wiedzy o właściwościach roślin oraz ich przydatności dla skóry głowy i włosów a od dziś mamy u boku pioniera naturalnej pielęgnacji: CULUMNATURA®. - podsumowuje.

Uczestnicy wydarzenia mieli także możliwość zapoznania się z produktami CULUMNATURA® - zarówno pielęgnacyjnymi, jak i roślinnymi farbami i akcesoriami. Przedstawiła je reprezentacja kadry szkoleniowej marki - Cornelia Raudisch, na co dzień prowadząca własny naturalny salon fryzjerski w Niemczech i Marzena Pawełczyk - właścicielka naturalnego salonu kosmetycznego w Warszawie. Obie panie nie tylko zaprezentowały gamę produktową, ale także przekazały na rzecz szkoły paczkę startową CULUMNATURA®, w której znalazły się kosmetyki i akcesoria, z których podczas przyszłych zajęć będą korzystali uczniowie szkoły. Specjalne podarunki trafiły ponadto do zaproszonych gości.

Niezwykle dla nas interesującym przerywnikiem okazało się wystąpienie pana Michała Piwowarskiego, zawodowego pszczelarza z Pasieki Juliusza w Zachełmiu, który przybliżył zebranym blaski i cienie pszczelarstwa, ciekawostki z życia pszczół, a także zalety apiterapii. To właśnie z pszczelarskiego zaplecza tej gościnnej pasieki, stanowiącej także małą kosmetyczną manufakturę opartą na najwyższej jakości produktach pszczelich, korzystają chętnie uczniowie ZSZ nr 5. Biorą tutaj udział w warsztatach mydlarskich i odkrywają dobroczynne właściwości specjalnego domku do apiterapii. Chętnie sami także kiedyś odwiedzimy to szczególne miejsce.

Po kolorowym, wegańskim lunchu, który przygotowali uczniowie ZSZ nr 5, a który oparli na re-gionalnych produktach i własnoręcznie wypiekanym chlebie, wszyscy zgromadzeni udali się do pracowni ekologicznej, w której zaprezentowaliśmy naszym przyszłym podopiecznym szczególny sposób szczotkowania włosów oraz ich mycia i pielęgnacji. Jeszcze długo po opuszczeniu pracowni przez uczniów szkoły toczyły się branżowe rozmowy i doradztwo z przybyłymi gośćmi i kadrą nauczycielską.

- My, nauczyciele mamy świadomość, że dopiero wkroczyliśmy na ścieżkę zdrowia, że musi upłynąć jeszcze wiele czasu, aby młodzież była dobrze wyedukowana. - podsumowuje początek współpracy Iwona Leńczowska. - Wartością dodaną tej działalności może być wolny wybór młodego człowieka: gdzie, jak i przy użyciu jakich kosmetyków będzie w przyszłości pracować.

Anna Moser dodaje - fryzjerzy są grupą zawodową obarczoną najwyższym ryzykiem wystąpienia dermatoz pochodzenia zawodowego, co spowodowane jest wysoką ekspozycją na czynniki uczula-jące i drażniące w miejscu pracy. Niestety nawet połowa uczniów, kształcących się w zawodzie fryzjera, już w szkole zawodowej choruje i nawet nie może rozpocząć pracy. Odpowiedzią na te problemy jest właśnie CULUMNATURA®.


- Było nam ogromnie miło przybyć do Wrocławia i stać się częścią nauczania zawodowego w Zespole Szkół Zawodowych nr 5 - dodaje Anna Moser. - Mamy nadzieję, że wzajemna współpraca będzie się stale rozwijać, a młodzi fryzjerzy wrocławscy odkryją w sobie pasję i zamiłowanie do naturalnych metod CULUMNATURA®.

Dlatego też uczniowie i nauczyciele ZSZ nr 5 przyjadą już tej wiosny do naszej siedziby do Ern-stbrunn w Austrii, aby jeszcze lepiej poznać filozofię i funkcjonowanie CULUMNATURA®. Czekamy już na nich z ogromną radością i niecierpliwością.