CULUMNATURA Kosmetyka naturalna
Kosmetyka naturalna dla fryzjera naturalnego

E-Werkgasse 13
2115 Ernstbrunn
Austria

Tel. +43 (0)2576 2089
info@culumnatura.at
www.culumnatura.com

Kosmetyka Naturalna dla fryzjera naturalnego: Kosmetyka męska, pielęgnacja włosów, pielęgnacja skóry, szczotka do włosów
Dein Naturfrisör, Coiffeur in Deutschland, Österreich und der Schweiz.

Erstellt von Perfectweb, Werbeagentur Wien
Menu

Najczęściej zadawane pytania 
 

Produkty CULUMNATURA®Co wyróżnia produkty CULUMNATURA®?
Używamy wyłącznie naturalnych składników bez jakichkolwiek dodatków substancji szkodliwych. Nasze produkty są certyfikowane według austriackiego kodeksu żywnościowego "Lebensmittelbuch” rozdziału "Biokosmetik”, ich jakość stoi na pierwszym miejscu. Pełną deklarację składników można znaleźć na każdym produkcie. Czego nie ma na etykiecie, nie ma też w środku.
Co jest wyjątkowego w stosowaniu naszych produktów?
Jesteśmy zorientowani na ekologiczny i zrównoważony rozwój. Nasze produkty są optymalnie dostosowane do ekonomiczno-oszczędnego zastosowania. To, co dobre dla naszych włosów, świetnie nadaje się dla naszej skóry. Produkty do mycia skóry i włosów są w specjalnej butelce rozcieńczane z wodą.
Ile jest produktów?
Zamiast wielu pojedynczych produktów oferujemy mniejszą ilość, za to optymalnie skomponowaną do łączenia ich ze sobą. W ten sposób powstają indywidualne, spersonalizowane produkty. Unikalna zasada klocków umożliwia spełnienie całkiem specjalnych potrzeb klientów - bo każdy klient jest wyjątkowy.
Czy produkty CULUMNATURA® pokrywają pełne zapotrzebowanie?
Tak, oferujemy szeroką paletę produktów, właściwie wszystko, czego potrzebują fryzjerzy i kosmetyczki naturalne. Nasza linia kosmetyków jest zbudowana na zasadzie klocków i składa się z produktów do mycia skóry i włosów, pielęgnacji skóry i włosów, produktów stylizacyjnych, dodatków i produktów uzupełniających pielęgnację.
Czy produkty CULUMNATURA® do pielęgnacji skóry i włosów są w 100% naturalne?
Wszystkie produkty są z naturalnych składników o jakości kbA (= kontrolowane biologiczne uprawy). Naturalne składniki należą do podstawowych wytycznych naszej produkcji. Tylko w takim przypadku jest możliwe spełnienie warunków instytucji kontrolnej Austria Bio-Garantie i otrzymanie dla naszych produktów certyfikatu bio.
Czy mogę otrzymać od CULUMNATURA® próbkę produktów?
Przy stosowaniu naszych produktów niezbędne jest przeprowadzenie szczegółowej konsultacji oraz oceny stanu włosów i skóry klienta. W trakcie naszych autorskich szkoleń kosmetyczki i fryzjerzy naturalni otrzymują w tym temacie niezbędną wiedzę. Ukończenie odpowiedniego modułu szkoleniowego jest podstawowym warunkiem, aby móc w salonie oferować produkty CULUMNATURA®.

Zakup produktów CULUMNATURA®Gdzie sprzedawane są produkty CULUMNATURA®?
Produkty CULUMNATURA® są sprzedawane wyłącznie przez fryzjerów i kosmetyczki naturalne. Ponieważ ci, którzy doradzają, powinni odnosić korzyści ze sprzedaży. Dlatego naszych produktów nie ma w drogeriach, hurtowniach fryzjerskich a także w internecie.
Czy mogę zamówić także małą ilość?
U nas jest to możliwe, aby zapasy we własnym salonie (czyli zainwestowany kapitał) utrzymywać na niskim poziomie. Po nabyciu pakietu startowego możesz zamawiać każdy z produktów oddzielnie.
Czy są rabaty od ilości zamówienia?
Nasza zasada: równe ceny dla wszystkich. Nie faworyzujemy tych z dużymi obrotami. Jesteśmy fair, ponieważ dla nas wszyscy, czy duzi, czy mali, są równymi partnerami.
Czy CULUMNATURA® ma własny sklep internetowy?
Świadomie rezygnujemy ze sprzedaży online. Wyłącznie przeszkoleni i certyfikowani fachowi partnerzy handlowi (fryzjerzy, kosmetyczki, bioterapeuci oraz holistycznie wykształceni specjaliści skóry i włosów) otrzymują produkty CULUMNATURA®. Nasi partnerzy handlowi oferują osobiste i indywidualne doradztwo oraz czas dla swoich klientów. U nich możesz zakupić twoje osobiste i do Ciebie dobrane produkty pielęgnacyjne CULUMNATURA®. Poprzez rezygnację ze sprzedaży online wzmacniamy nasze partnerstwo z fryzjerami i kosmetyczkami naturalnymi.
Czy mogę kupić produkty CULUMNATURA® w drogerii?
Konsekwentnie rezygnujemy z dystrybucji online oraz ze sprzedaży w drogeriach. Wyłącznie przeszkoleni i certyfikowani fachowi partnerzy handlowi (fryzjerzy, kosmetycy, bioterapeuci oraz holistycznie wykształceni specjaliści w zakresie pielęgnacji skóry i włosów) otrzymują produkty CULUMNATURA®. Nasi partnerzy handlowi oferują osobiste i indywidualne doradztwo oraz czas dla swoich klientów. U nich możesz zakupić twoje osobiste i do ciebie dobrane produkty pielęgnacyjne CULUMNATURA®.
Czy jako osoba prywatna mogę bezpośrednio w CULUMNATURA® złożyć zamówienie?
Aby utrzymać wysokie standardy jakości, CULUMNATURA® zaopatruje wyłącznie fachowców. Przeszkoleni i certyfikowani fachowi partnerzy handlowi (fryzjerzy, kosmetyczki, kosmetolodzy, bioterapeuci, oraz holistycznie przeszkoleni specjaliści w zakresie pielęgnacji skóry i włosów) oferują produkty CULUMNATURA®. Oni też gwarantują osobiste i indywidualne doradztwo oraz czas dla swoich klientów. U nich możesz zakupić w pełni do Ciebie dopasowane produkty pielęgnacyjne CULUMNATURA®.

Specjaliści w zakresie pielęgnacji skóry i włosów oraz fryzjerzy/kosmetycy naturalniCo oznacza dyplomowany specjalista w zakresie skóry i włosów?
Dyplomowany specjalista w zakresie skóry i włosów ukończył ośmiomodułowe, kompleksowe szkolenie CULUMNATURA®. Według naszej wiedzy jest to jedno z niewielu tak kompleksowych możliwości szkoleniowych na fryzjera i kosmetyka naturalnego. Zapewnia ono holistyczną i dogłębną wiedzę o człowieku, skórze i włosach i umożliwia doradztwo niezbędne do rozwinięcia kompetencji fachowych i osobowościowych.
Kim jest fryzjer naturalny, kosmetyczka naturalna?
Pod pojęciem fryzjer naturalny, kosmetyczka naturalna rozumiemy fachowców, którzy konsekwentnie pracują z naturalnymi produktami. To oznacza, że wykorzystują wyłącznie produkty bez chemicznych emulgatorów / konserwantów / barwników / substancji zapachowych itd. oraz posiadają pełną wiedzę o skórze, włosach, odżywianiu i stylu życia.

W odróżnieniu do konwencjonalnych fryzjerów i kosmetyczek poświęcają tym tematom wiele czasu i obsługują klientów z należną im uwagą oraz indywidualnym podejściem.
Co mogą zrobić fryzjerzy oraz kosmetyczki, którzy z powodu uciążliwych substancji nie mogą więcej wykonywać zawodu?
Przed Tobą jako fryzjerem, kosmetyczką naturalną CULUMNATURA® otwierają się nowe szanse. Fryzjerzy i kosmetyczki bowiem otrzymują u nas możliwość założenia własnej działalności i dołączenia do prężnie rozwijającej się branży organicznej pielęgnacji. Oprócz tradycyjnych usług fryzjerskich i kosmetycznych pojawia się tym samym nowy potencjał w doradztwie i świadczeniu unikalnych na rynku usług.
Gdzie znajdę salon naturalny w mojej okolicy?
Na naszej stronie internetowej pod poniżej podanym linkiem znajdziesz salon w twojej okolicy: SALONY.
Czego mogę oczekiwać od fryzjera naturalnego w perspektywie długoterminowej jeśli chodzi o moje włosy?
Już w krótkim czasie twoje włosy uzyskają piękny połysk, jak również lepszą sprężystość i więcej żywotności. Z czasem możesz wyraźnie poczuć, jak skóra głowy i twoje włosy odzyskują na nowo zdrowie i siłę.
Czy opłata u fryzjera i kosmetyczki naturalnej jest wyższa, niż u fachowca pracującego na produktach konwencjonalnych?
Dobry fryzjer, czy kosmetyczka naturalna spędza z klientem znacznie więcej czasu i ma do niego holistyczne podejście. Dzięki daleko idącemu wykształceniu - wykraczającemu poza konwencjonalną wiedzę - wnoszą oni do doradztwa większą wartość oraz dodatkowe aspekty. Gratyfikacja finansowa powinna więc być również odpowiednia.

Farby roślinne satuscolorCo jest wyjątkowego w farbach roślinnych satuscolor?
Przede wszystkim to wyjątkowo dobre krycie w porównaniu do innych farb naturalnych, a także szeroka gama kolorów oraz ich trwałość. Lekka transparencja również przy ciemnych tonach zapewnia naturalny wygląd. Ze satuscolor jest możliwa praca w zimnych matach i popielach. Nasze farby pozwalają uzyskać modne kolory oraz nowoczesne i zgodne z aktualnymi trendami efekty. Farby są, tak jak produkty pielęgnacyjne CULUMNATURA®, zbudowane w systemie klocków i można je ze sobą mieszać.
Co CULUMNATURA® sądzi o stosowaniu henny?
Henna jest najstarszą i najbardziej popularną farbą roślinną, jest czysto naturalnym produktem, który działa pielęgnacyjnie na skórę i włosy.
Czy koloryzację farbami CULUMNATURA® stosuje się na mokre, czy suche włosy?
Roślinne farby satuscolor nakładamy na wilgotne, umyte szamponem clarus włosy.
Jak długi jest czas działania farb roślinnych satuscolor?
Czas działania farb roślinnych satuscolor uzależniony jest od kondycji włosa, intensywności koloru itd. Generalnie zauważamy, że jest on krótszy niż w przypadku tradycyjnych farb roślinnych. Przeciętnie czas działania przy tonacji blond i złotej trwa pomiędzy 8 a 15 minutami, przy ciemnych i mocnych tonach do godziny.
Jaka jest trwałość koloryzacji farbami roślinnymi i czy farba może się z czasem wypłukać?
Generalnie uzyskujemy dzięki roślinnym farbom satuscolor bardzo dobre efekty kolorystyczne. Trwałość farb roślinnych zależy od wielu czynników. Porowate włosy przyjmują farbę zdecydowanie mocniej aniżeli szkliste włosy. Przy zażywaniu lekarstw może dojść do zmniejszonego przyjmowania koloryzacji a także trwałości koloru, co wydłużyć się może do kilku cykli, każdorazowo obejmujących 28 dni. Najlepsze rekomendacje i porady dotyczące efektów koloryzacji otrzymasz od fryzjera naturalnego.

Warto zaznaczyć, że chociaż farby roślinne satuscolor mają bardzo dobra trwałość, jest to w naturze rzeczy, że pigmenty farb roślinnych gromadzą się na zdrowych włosach, a nie wnikają w ich strukturę. Oznacza to, że przy każdej farbie w pełni roślinnej, obserwujemy z czasem pewien stopień wypłukiwania barwnika.
Czy farby roślinne CULUMNATURA® zawierają syntetyczne dodatki?
Absolutnie nie! Wykorzystujemy wyłącznie surowce roślinne. satuscolor jest certyfikowanym kosmetykiem naturalnym.
Jak osiągniemy najlepsze rezultaty w koloryzacji farbami roślinnymi CULUMNATURA®?
Roślinne farby satuscolor najlepiej się sprawdzają, kiedy włosy są całkowicie uwolnione od silikonów i nie pokryte filmem. To oznacza, że nowo zgłaszającym się do fryzjera naturalnego klientom, którzy przez długi czas używali produktów zawierających silikon, na początek będzie zalecone przygotowanie włosów na farbowanie roślinne.
Jak skuteczne jest pokrycie siwizny farbami roślinnymi satuscolor?
Roślinne farby satuscolor mają znacznie lepsze krycie, aniżeli popularne farby roślinne, jednak 100% pokrycie siwizny nie jest możliwe. Efekt lekkiej transparencji nawet w przypadku farbowania na ciemny kolor daje piękny naturalny wygląd.

Siwe włosy przy koloryzacji farbami roślinnymi satuscolor będą zawsze bardziej transparentne i jaśniejsze, aniżeli pozostałe włosy.
Czy można użyć farb roślinnych CULUMNATURA® na włosy zafarbowane farbą chemiczną?
Tak. Nie ma najmniejszego problemu, aby chemicznie farbowane włosy farbować farbami roślinnymi.
Jaka jest różnica pomiędzy satuscolor DodatekMatowyJasny a DodatekMatowyIntensywny?
Roślinne farby satuscolor DodatekMatowyJasny i DodatekMatowyIntensywny są (za wyjątkiem pojedynczych roślinnych dodatków intensyfikujących kolor) identyczne.
Czym jest satuscolor PigmentacjaNiebieska i jakie ma działanie?
satuscolor Pigmentacja niebieska jest alkoholowym roztworem roślinnych barwników. Ta pigmentacja może być stosowana przed koloryzacją jako prepigmentacja (w przypadku źle przyjmujących barwnik włosów) lub po farbowaniu (aby "schłodzić” zbyt miedziany kolor włosów).
Czy jako detaliczny konsument mogę zakupić farbę roślinną satuscolor bez wcześniejszej konsultacji i zabiegu u fryzjera naturalnego?
Indywidualna konsultacja i zabieg w salonie jest nieodzowna. Twój fryzjer naturalny wyjaśni Ci wszystkie ważne aspekty, które wpływają na koloryzację.


Niewielką ilość roślinnej farby satuscolor do ponownego farbowania w domu widocznych odrostów, możesz zakupić wedle potrzeb u swojego fryzjera naturalnego. Fryzjerzy naturalni nie prowadzą sprzedaży wysyłkowej.

Podstawy pracy z produktami CULUMNATURA®Dlaczego CULUMNATURA® wymaga od fryzjerów naturalnych potwierdzenia prowadzenia działalności?
Współpracujemy wyłącznie z przedsiębiorcami z branży. Tym samym gwarantujemy, że fryzjerzy naturalni są czynni w branży i mogą prowadzić handel z klientami detalicznymi. Wspieramy małe i średnie przedsiębiorstwa i tym samym zapewniamy wysoką jakość przy sprzedaży produktów CULUMNATURA®.
Czym jest pakiet startowy CULUMNATURA® i kto może go otrzymać?
Pakiet startowy umożliwia fryzjerom naturalnym optymalny początek pracy z produktami pielęgnacyjnymi do włosów i skóry CULUMNATURA® lub roślinnymi farbami do włosów satuscolor. Pakiety otrzymują wszyscy, którzy ukończyli dany moduł szkoleniowy i zdecydowali się na pracę z produktami CULUMNATURA®. Dla nas wiedza o składnikach oraz ich działaniu jest podstawowym warunkiem, aby profesjonalnie i kompetentnie doradzać klientom.

W cenie pakietu startowego jest zawarty również koszt niezbędnego szkolenia. Jak tylko ukończysz odpowiedni moduł szkoleniowy, cena szkolenia zostanie bądź w całości, bądź częściowo od razu odjęta od ceny pakietu startowego. Po zakupieniu pakietu startowego możesz zamawiać już wszystkie produkty pojedynczo - ściśle według Twojego zapotrzebowania.
Dlaczego muszę ukończyć moduły szkoleniowe, aby móc zamówić produkty, czy farby roślinne CULUMNATURA®?
Aby nasi fryzjerzy/kosmetycy naturalni mogli z powodzeniem pracować w branży pielęgnacji organicznej, są szkoleni przez naszych ekspertów, w trakcie specjalnie przygotowanych modułów szkoleniowych. Ukończenie modułów szkoleniowych jest podstawowym warunkiem, aby w salonie pracować z asortymentem produktów CULUMNATURA®. Zwrot poniesionych kosztów szkolenia otrzymasz z powrotem
w całości bądź w części przy rozpoczęciu pracy z produktami CULUMNATURA®.

Na początek polecamy dwa moduły wstępne "Pielęgnacja skóry i włosów” oraz "Farby roślinne CULUMNATURA®”, w zależności, czy chcesz pracować z produktami pielęgnacyjnymi, czy farbami roślinnymi. Na szkoleniach nauczysz się kompetentnej pracy z produktami oraz z klientami kosmetyki naturalnej. Ta wiedza to najlepsze wyposażenie w pełną sukcesów drogę fryzjera lub kosmetyka naturalnego.

CULUMNATURA® wyposażenie - myjnia fryzjerskaCzy ten sprzęt do wyposażenia jest dostępny dla każdego fryzjera?
Tak. Nasza opatentowana myjnia fryzjerska CULUMNATURA® jest dostępna dla wszystkich fryzjerów.

Pielęgnacja produktami CULUMNATURA®Czy są jakieś specjalne zalecenia przy stosowaniu produktów pielęgnacyjnych CULUMNATURA®?
Fryzjerzy naturalni są szkoleni w stosowaniu produktów pielęgnacyjnych w trakcie specjalistycznych modułów szkoleniowych, na których otrzymują niezbędne i profesjonalne know-how dotyczące optymalnego korzystania z naszych produktów. W naszym specjalnym opracowaniu receptur pielęgnacyjnych informujemy również o bogactwie możliwości w stosowaniu produktów do pielęgnacji skóry i włosów. Znajdziesz w niej nie tylko dokładnie informacje dotyczące pielęgnacji z maskami czy oczyszczania skóry, ale również przepisy dotyczące ochrony przed słońcem, stylizacji i wiele więcej. Publikacja ta dostępna jest u fryzjerów naturalnych.
Czy produkty CULUMNATURA® mają zastosowanie w zwalczaniu wszawicy?
Przy wszach polecamy założyć na godzinę szczelny turban z folii, po wcześniejszym, obfitym pokryciu włosów naszym olejkiem cutem. W tym czasie w większości giną gnidy (jaja wesz). Po tym należy włosy umyć szamponem clarus i z drobnym grzebieniem na wszy wyczesać z włosów ewentualne pozostałości. W razie potrzeby należy ponawiać oba zabiegi.
Czy w początkowej fazie używania szamponu CULUMNATURA® może dojść do przetłuszczania włosów?
Skóra myta naszym szamponem zostaje delikatnie oczyszczona, jednak bez wypłukiwania w głąb porów. Czasami obserwowana jest okresowa nadprodukcja łoju, która może powodować szybkie przetłuszczenie włosów, ponieważ gruczoły łojowe, poprzez mycie włosów wyjaławiającym szamponem, są nastawione na zwiększoną produkcję.

W zależności od stanu włosów może trwać od miesiąca do dziesięciu miesięcy, aż gruczoły łojowe się uspokoją i przestaną wykazywać nadprodukcję łoju. Warunkiem jest konsekwentne używanie w tym czasie szamponów naturalnych CULUMNATURA®.

Po przestawieniu na pielęgnację naturalną, zdrowe włosy zyskują na sprężystości i pięknym naturalnym blasku.

Szczotki i grzebienieCzy przy szczotkowaniu włosów szczotką CULUMNATURA® mogą elektryzować się włosy?
Zazwyczaj nie obserwuje się żadnego wyjątkowego elektryzowania się włosów przy szczotkowaniu szczotką CULUMNATURA®. Jednakże może dojść do naładowań elektrostatycznych poprzez tarcie naturalnego włosia szczotki z włosami, szczególnie w zimie na wskutek suchego powietrza z ogrzewania i delikatnych włosów. Jednakże zwłaszcza w zimie, przy suchym powietrzu może dojść w trakcie szczotkowania naturalną szczotką delikatnych włosów do elektrycznych wyładowań. Przy długotrwałym używaniu szczotki CULUMNATURA® i przez to uzdrowieniu włosów, włos staje się mniej podatny na elektryzowanie.

Nasz Tipp: Powierzchnią drugiej dłoni należy delikatnie gładzić włosy za pociągnięciem szczotką. To zneutralizuje ładunek elektrostatyczny.
Czy każdy musi mieć własną szczotkę?
Tak, ponieważ uważamy, że jest to bardziej higieniczne. Podobnie jak ze szczoteczką do zębów, którą każdy powinien mieć swoją. Szczotka naturalna CULUMNATURA® to bardzo osobiste narzędzie do pielęgnacji skóry i włosów.
Czym jest grzebień energetyczny CULUMNATURA®?
Za pomocą trzyrzędowego drewnianego lub rogowego grzebienia energetycznego CULUMNATURA®, meridiany głowy poprzez czesanie zostają uaktywnione wygładzone i podobnie jak w akupunkturze pobudzone i ożywione. Ta aktywacja jest wsparta przez wplecioną w trzy rzędy miedzianą prawoskrętną spiralę.

Reakcje alergiczneCzy w przypadku alergii na pszenicę mogę stosować produkty CULUMNATURA®?
Do produkcji naszych produktów do pielęgnacji skóry i włosów używamy roślinnych klejów białkowych o jakości spożywczej. Te wyjątkowo dobroczynne dla naszych włosów substancje aktywne są zawarte w następujących produktach CULUMNATURA®: cultus, velare, clarus i corpus i oznaczone jako proteiny pszenne, Triticum Vulgare Gluten.


Wielkości molekularne używanego przez nas glutenu pszenicznego uniemożliwiają jego głębsze wniknięcie w skórę i w konsekwencji do układu trawiennego. Gdyby jednak osoba z alergią chciała nasz produkt wypić, może wystąpić reakcja alergiczna, bowiem gluten przedostanie się w tym przypadku do żołądka. Przy zewnętrznym stosowaniu produktów CULUMNATURA®, które zawierają proteiny pszeniczne, reakcja alergiczna nie jest możliwa.
Czy przy stosowaniu produktów CULUMNATURA® może dojść do reakcji alergicznych?
Dotychczas nie są nam znane przypadki wystąpienia reakcji alergicznych na produkty CULUMNATURA®. Ale z pewnością jednostki mogą reagować alergicznie praktycznie na wszystko.

Jesteśmy jednak przekonani, że ludzie z zasady nie mają alergii na produkty naturalne. Ludzkość nie istniałaby, gdyby nie tolerowała natury.

O wiele częściej obserwujemy zwiększające się obciążenie ludzkiego organizmu przez złe odżywianie, obciążające kosmetyki, obciążające syntetykami i chemicznie farbowane tekstylia, toksyny wydobywające się z mebli czy malowanych ścian, lakiery, smog i wiele więcej. Przez te czynniki ludzie stają się coraz wrażliwsi i podatniejsi na np. normalnie nieszkodliwe pyłki kwiatowe itd